Centrum Karkonoszy
    Strona Główna    Oferta    Atrakcje   Karkonosze    Pogoda     Polecamy    Kontakt
Karpacz  usytuowany jest u podnóża największego i najbardziej charakterystycznego szczytu – Śnieżki (1602 m n.p.m.)
Dziś miasto to jest jednym z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach.
To szczególne miejsce dla tych, którzy oczekują wypoczynku w górach, a także pragną skorzystać z rozrywek i atrakcji znajdujących się w samym mieście i jego okolicy. 
 

Tuż obok naszej kwatery znajduje się jedna z ciekawszych atrakcji Karpacza Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa”. Nieopodal mieści się Muzeum Sportu i Turystyki i Park Miejski.
Poza tym proponujemy równiez Państwu zwiedzić Muzeum Zabawek i Lalek oraz  Świątynię Wang w Karpaczu Górnym. Dla tych spragnionych wrażeń polecamy Park Linowy "Tarzan", aquapark "Sandra", kręgielnię, bilard, całoroczne lodowisko i inne. Wszystko to w bliskiej odległości od naszego mieszkania. Zapraszamy do zapoznania się z mapką.
Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" (250 m, na pieszo 5 min) - oferuje zjazd trasą o długości 1060 m z prędkością maksymalną 30 km/ h. W ramach toru występują wiraże ślimakowe, uskoki, oczka wodne i tunele. Przejazd trwa 5-7 minut. Nocą atrakcja jest oświetlana.
Alpejski Tor Bobslejowy (ALPINIE-COASTER) - pozwala rozwinąć prędkość 35 km/ h na trasie liczącej 800m. Ponieważ konstrukcja torów uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn, zjazd jest całkowicie bezpieczny. Jest to całoroczna atrakcja.
Kolorowa oferuje również trampolinę EUROBUNGY. Cztery stanowiska jednoosobowe pozwalają na wykonanie przeróżnych skoków i ewolucji.
www.kolorowa.pl

W okolicach skoczni Orlinek działa również centrum sportów ekstremalnych gdzie można poskakać na prawdziwym bungy, pobawić się w painball, skorzystać z kolejki tyrolskiej, wahadła, ściany wspinaczkowej i dmuchanej kuli czyli zorbingu. 
www.quasar.net.plMuzeum Sportu i Turystyki (500 m, na pieszo 5 min) - posiada interesujące eksponaty, dokumenty, pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody w regionie Karkonoszy. Muzeum jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Karkonoszach.
www.muzeumsportu.org


Muzeum Zabawek i Lalek (1,2 km ) - prezentuje unikalną w skali światowej kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego - twórcy Pantomimy Wrocławskiej. Jest to idealne miejsce dla dzieci ale i dla kolekcjonerów zabawek.
www.muzeumzabawek.pl


Kościół Wang (5 km)- prawdziwa perła dawnej norweskiej sztuki sakralnej. Jest to najstarszy drewniany kościół w Polsce zbudowany na przełomie XII i XIIIw.
www.wang.com.pl


Aquapark Sandra (Kompleks Wczasowo - Sanatoryjny SANDRA SPA) - (750 m, na pieszo 10 min) w skład kompleksu basenowego wchodzi 7 basenów. Dodatkową atrakcją wodną są zjeżdżalnie.


Park Linowy Tarzan - największy Park Linowy w Karpaczu, w którym znajduje się 41 atrakcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
www.parklinowykarpacz.pl


Całoroczne Lodowisko - znajduje się na ul. Gimnazjalnej 2 (obok Białego Jaru). Tafla lodowiska mierzy 600 metrów kwadratowych. Całość znajduje się pod  namiotem, który jest oświetlony.
lodowiskokarpacz.pl

 
Atrakcje w sąsiedztwie Karpacza:

Miasteczko Western City - położone między Karpaczem a Ścięgnami pozwala odwiedzającym na przeniesienie się do czasów amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Jest to jedno z najstarszych miasteczek westernowych w Polsce w którym poza architekturą westernową można podziwiać różnorodne pokazy tematyczne.
www.western.com.pl


Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach - Odwiedzający ten Park mają możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich odwzorowanymi dokładnie w skali l:25.
www.park-miniatur.com


Podziemna Trasa Turystyczna "Sztolnie Kowary" - poprowadzi Cię przez świat legend, tajemnic i historii. Trasa liczy około 1200 m chodników, komór i grot we wnętrzu góry Sulica. Czas zwiedzania około 60 minut.
sztolniekowary.com


Ruiny Zamku Chojnik- położone są na wzgórzu Chojnik na terenie rezerwatu przyrody, który jest eksklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend, m. in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę skąd rozciąga się malownicza panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.
www.chojnik.pl


Cyrkland w Miłkowie - oferuje mnóstwo niezapomnianych atrakcji m.in. przejażdżki na wielbłądzie, koniku, a także quadach. Wielbiciele zwierząt mogą spotkać się oko w oko z tygrysem bengalskim, kangurem, pytonem tygrysim, osiołkiem, kameleonem.
www.cyrkland.eu
 

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze  - znajdują się tam ptaki i ich jaja, ssaki i ich skórki, rogi, motyle, muszle, przekroje drzew, gipsowe modele grzybów, minerały oraz owady minujące (w sumie ponad 6600 okazów)
www.muzeum-cieplice.pl
 

Dinopark w Szklarskiej Porębie - znajdują się tu rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczone wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu o powierzchni 15 boisk piłkarskich.
www.dinopark.com.pl

 

Przemysław Myrcha © 2016

Język

English